Kosmetyki rozjaśniające przebarwienia: Back to Comfort seria R-OXY
Kosmetyki rozjaśniające przebarwienia: Back to Comfort seria R-OXY

Kosmetyki rozjaśniające przebarwienia, czyli nasza seria R-OXY Back to Comfort! Po rozmowach z Wami, wiemy że wiele z Was zastanawia się nad fioletową serią rozjaśniającą przebarwienia. Aby ułatwić Wam nieco podjęcie decyzji, postanowiliśmy podzielić się badaniami, które niedawno przeprowadziliśmy. Sprawdziliśmy m.in jakie jest faktyczne działanie rozjaśniające serum oraz kremu R-OXY. Zapraszamy!

NA KIM SPRAWDZALIŚMY NASZE KOSMETYKI ROZJAŚNIAJĄCE PRZEBARWIENIA?

Badania zostały wykonane w Centrum Dermatologii Symbiosis w Poznaniu na 8 osobach. Wszyscy badani posiadali problemy z przebarwieniami, powierzchownymi zmianami w kolorze brązowym, żółtym lub czerwonym (piegi, blizny potrądzikowe oraz hiperpigmentacje).

UŻYWANIE SERII R-OXY.

Pacjenci otrzymali od nas nasze kosmetyki rozjaśniające przebarwienia, czyli serum i krem R-OXY, które stosowali dwa razy dziennie przez 6 tygodni. Co drugi tydzień, przez okres 6 tygodni kosmetolog wykonywał również pacjentom zabieg R-OXY, który jest oparty na podobnych składnikach aktywnych jak cała fioletowa seria.

Badani najpierw nakładali depigmentujące serum R-OXY, przeznaczone do wrażliwej skóry, oparte na specjalistycznym kompleksie rozjaśniającym, antyoksydacyjnym i złuszczającym, nie powodującym przy tym podrażnień.

Stosowanie serum: niewielką ilość produktu nanieść na umytą i osuszoną skórę twarzy. Stosować 2x dziennie przed naniesieniem kremu regenerującego.

Następnie aplikowali rozjaśniający krem R-OXY, przeznaczony do zaawansowanej pielęgnacji cery z przebarwieniami hormonalnymi i potrądzikowymi.

Stosowanie kremu: po dokładnym umyciu i oczyszczeniu cery, zastosuj kolejno serum R-OXY, następnie wmasuj niewielką ilość kremu do całkowitego wchłonięcia. Sposób użycia w trakcie zabiegów: według indywidualnych zaleceń lekarza specjalisty lub kosmetologa.

NO DOBRA, TO PRZECHODZIMY DO EFEKTÓW!

Skoro już wiecie, co nasi badani stosowali i w jaki sposób, możemy przejść do zdjęć! Ale najpierw, krótki wstęp o tym, czym w ogóle badaliśmy skórę i na czym sprawdzaliśmy efekty naszych kosmetyków.

Zastosowane w badaniach urządzenie POLDERMA EXPLORE 3D to wielowymiarowy analizer skóry 3D, przeznaczony do kompleksowej analizy cery. Zaawansowana technologia umożliwia powiększoną wizualizacje dowolnej powierzchni skóry twarzy, dzięki której możliwa jest szczegółowa ocena analizowanego obszaru, obejmująca 8 zmian skórnych:

  •   zmarszczki
  •   struktura skóry
  •   pory
  •   przebarwienia UV
  •   brązowe przebarwienia
  •   czerwone obszary
  •   porfiryny

Tym razem skupiliśmy się tylko na dwóch parametrach. 

BRĄZOWE PRZEBARWIENIA

Te niebieskie obszary, które widzicie na zdjęciu, to są właśnie brązowe przebarwienia. Pierwsze zdjęcie ukazuje skórę probanta X w pierwszym tygodniu badania, a drugie w szóstym. 

U powyższej probantki X po 6 tygodniach badań zaobserwowano 29% spadek w obszarze brązowych przebarwień. Obszar ten uwidacznia złogi melaniny, które znajdują się w warstwie podstawnej naskórka. Uwidaczniają się w postaci plam o barwie od żółtobrunatnej do ciemnobrunatnej. Zniwelowanie powstałych przebarwień świadczy o skuteczności serii R-OXY.

U drugiej probantki Y po 6 tygodniach stosowania serii R-OXY zaobserwowano 30% spadek w obszarze brązowych przebarwień.


Poniższy wykres obrazuje uśrednioną wartość wszystkich 8 badanych osób w tym obszarze. Na wykresie po 6 tygodniach trwania doświadczeń można zaobserwować spadek brązowych przebarwień średnio aż o 25%. Ponadto probanci zauważyli poprawę nawilżenia oraz zniwelowanie przebarwień, powierzchniowych zmian, występujących w kolorze brązowym oraz żółtym (piegi, blizny trądzikowe oraz hiperpigmentacje). 

Rys. 1. Uśredniony wynik probantów Brown Spot w pierwszym oraz szóstym tygodniu badania.

PRZEBARWIENIA UV

Kolejnym parametrem, który sprawdzaliśmy u probantów były przebarwienia UV (UV SPOT). Są to złogi melaniny w głębszych warstwach skóry, wywołane działaniem promieni UV. Na poniższym wykresie przedstawiono wyniki uśrednionych spadków wszystkich ośmiu probantów po 6 tygodniach badań (rys. 2).

Rys. 2. Uśredniony wynik probantów UV Spot w pierwszym oraz szóstym tygodniu badania.

Jak można zauważyć, po 6 tygodniach doświadczeń zaobserwowano spadek przebarwień posłonecznych średnio aż o 17%.

JAKIE SKŁADNIKI SĄ ODPOWIEDZIALNE ZA ROZJAŚNIENIE PRZEBARWIEŃ?

Na kosmetyk przede wszystkim warto patrzeć całościowo, jako kompleks składników, a nie pojedyncze surowce. W naszym laboratorium, naukowcy oraz technolodzy dbają o wysoką jakość formulacji kosmetyków, wykorzystując przy tym niecodzienne składniki oraz najnowszą technologię .

W serum R-OXY za antyoksydację i rozjaśnianie przebarwień odpowiada „super trio”:

Oxyresveratrol + Arbutyna + Witamina C

To wyjątkowy booster antyoksydacyjny, który świetnie rozjaśnia przebarwienia ale również naprawia foto uszkodzenia bezpośrednio po ekspozycji na UV, jak również po inwazyjnych zabiegach laserowych czy peelingach chemicznych. Oksyresweratrol wytwarzamy sami z drewna chlebowca oraz bada go zespół naukowców w naszym laboratorium, więc jesteśmy pewni jego wysokiej jakości i działania.

„Super duet”  złuszczający tworzą natomiast:

Kwas szikimowy + Piroglutaminian argininy

Efekt złuszczania zachodzi w sposób systematyczny i łagodny, bez podrażnień i wysuszenia naskórka.

KOSMETYKI ROZJAŚNIAJĄCE PRZEBARWIENIA
R-OXY.

Na podstawie przeprowadzonych badań można stwierdzić, że seria R-OXY rozjaśnia koloryt skóry i zwalcza przebarwienia posłoneczne. Odpowiadają za to odpowiednio dobrane kompleksy składników aktywnych oraz wysokiej jakości surowce. Wpływ na przebarwienia może mieć również połączenie pielęgnacji domowej z gabinetową, pamiętajcie że te dwa segmenty świetnie się uzupełniają i dają najlepsze efekty.

Serię Back to Comfort R-OXY możesz zamówić online lub stacjonarnie w naszym Centrum Dermatologii Symbiosis!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na naszym instagramie @back.to.comfort

Autorem badań jest Joanna Igielska-Kalwat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.