Kontakt

Podmiot odpowiedzialny:

Centrum Dermatologii Symbiosis Sp. z o.o.
ul. Piękna 4
60-591 Poznań
tel.: +48 797 048 833
biuro@backtocomfort.pl
NIP: 7812005505

nr konta: 80 1750 0012 0000 0000 2239 8679

Laboratorium Symbiosis

Zakład Produkcyjny i Laboratorium badawczo-rozwojowe 

(Poznański Park Naukowo Technologiczny)
ul. Rubież 46 H lab 110/121/124
61-612 Poznań
www.symbiosis.pl

Współpraca:
e-mail: biuro@symbiosis.pl

Product Manager:
artur.karasiewicz@symbiosis.pl
tel. + 48 797 048 833

 

O firmie

Kim jesteśmy i nasze lokalizacje

Laboratorium Symbiosis (PPNT ul. Rubież 46H) + Centrum Dermatologii Symbiosis (Ogrody ul. Piękna 4)

Wytwórcą i podmiotem odpowiedzialnym marki BackToComfort jest Symbiosis Sp. z o.o., do której należy nasze Laboratorium Symbiosis połączone z placówką medyczną dermatologiczną. Jesteśmy zlokalizowani na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego gdzie opracowujemy i wytwarzamy kosmetyki. Naszą drugą lokalizacją jest placówka medyczna Centrum Dermatologii Symbiosis gdzie pod nadzorem specjalistów testujemy kosmetyki, sprawdzając ich bezpieczeństwo oraz skuteczność.

Innowacyjność to nasz potwierdzony atut

Nasze Laboratorium przeszło specjalny audyt innowacyjności przeprowadzony przez Poznański Park Naukowo Technologiczny, który potwierdził wysoki potencjał innowacyjności naszych produktów oraz marek prywatnych, które tworzymy i produkujemy kontraktowo dla klientów polskich i zagranicznych.

Współpraca z uczelniami

Nasze kosmetyki są przedmiotem badań naukowych, opracowań i prac dyplomowych min. studentów z Politechniki Poznańskiej, Wyższej Szkoły Zdrowia i Urody w Poznaniu oraz Uniwersytetu Medycznego. Prowadzimy zajęcia wykładowe dla studentów z zakresu bezpieczeństwa kosmetyków, surowców kosmetycznych oraz ich badań.

Jak powstała marka BackToComfort

Marka kosmetyczna BackToComfort powstała w oparciu o wyniki obserwacji pielęgnacji skóry pacjentów korzystających z usług w Centrum Dermatologii Symbiosis. Twórcą marki jest Ewa Kilian-Pięta, prezes Symbiosis Sp. z o.o. i założyciel firmy, kosmetolog i absolwent kierunku Chemia kosmeceutyczna na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu.
Doświadczenie nabyte w toku diagnostyki i leczenia pacjentów Symbiosis wskazuje, iż codzienne zabiegi higieny i pielęgnacji skóry mają decydujący wpływ na jej zdrowie i wygląd. Dobór odpowiedniego mycia, demakijażu, złuszczania i nawilżania skóry to kluczowe czynności umożliwiające skuteczne leczenie i utrzymanie efektów zabiegów dermatologii estetycznej.

Kosmeceutyki BackToComfort to precyzyjnie dobrane składniki aktywne oraz składniki bazowe. Umożliwiają komfortową pielęgnację podczas leczenia dermatologicznego Trądziku różowatego, Demodekozy, Fotostarzenia czy zabiegów dermatologii estetycznej. W oparciu wieloletnią praktykę w dermatologii i kosmetologii leczniczej, opracowałam w Centrum Dermatologii Symbiosis również standardy pielęgnacji skóry w trakcie leczenia cery wrażliwej. Poszczególne produkty można indywidualnie dobierać do danego problemu i przywracać jej komfort, dzięki czemu możemy się cieszyć aktywnością na słońcu, wietrze w górach czy zamkniętych pomieszczeniach.

BackToComfort Kosmeceutyki
Created By Ewa Kilian-Pięta

 

Porady eksperckie Centrum Dermatologii Symbiosis

mgr Ewa Kilian-Pięta - kosmetologia lecznicza

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na wydziale fizjoterapia,  studiów podyplomowych z chemii kosmeceutycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu.  Wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu studiów podyplomowych Medycyna Estetyczna oraz Wyższej Szkoły Zdrowia i Urody w Poznaniu. Założyciel i Prezes Symbiosis Centrum Dermatologii. Odpowiedzialna za utworzenie i rozwój własnej marki kosmetyków BackToComfort oraz Laboratorium Badawczo Rozwojowego.

Na podstawie wykształcenia chemicznego oraz zdobytego doświadczenia jest ekspertem w zastosowaniu różnych preparatów kosmetycznych podczas zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ze skórą z trądzikiem różowatym opracowała metodą „oczyszczanie poprzez złuszczanie w infekcji Demodex” połączoną z metodą korekcji laserowej teleangiektazji. 

dr Mikołajczyk Chudzińska - pielęgnacja przed i po zabiegach laserowych

Ukończyła studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie uzyskała tytułu doktora nauk medycznych oraz tytułu specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Absolwentka studiów podyplomowych na wydziale kosmetologii w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Dermatolog i kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem, członek PTD (Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego) oraz EADV (European Academy of Dermatology and Venereology). Wykładowca w Europejskim Centrum Edukacji, w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Uczestniczyła w wielu krajowych i zagranicznych kongresach w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej m.in. Kongresach Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, a także kursach oraz szkoleniach specjalistycznych m.in. w zakresie wybranych aspektów dermatologii, nieoperacyjnego liftingu twarzy oraz technik laserowych. Od wielu lat zajmuje się praktycznymi zastosowaniami szerokiej gamy materiałów wypełniających w medycynie estetycznej.

mgr Karolina Maćkowiak-Zając - trychologia

Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia i Urody w Poznaniu na wydziale kosmetologii. W 2010r. ukończyła studia magisterskie o specjalizacji promocja zdrowia i socjoterapii na Uniwersytecie Adama Mickiewicz w Poznaniu. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach kosmetologicznych czego przykładem jest zdobycie Dyplomu Trychologa. Od 2018r. Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi przyszłymi kosmetologami prowadząc szkolenia i wykłady. W Symbiosis Centrum Dermatologii specjalizuję się w zabiegach kosmetologii leczniczej i trychologii. W codziennej pracy zwraca uwagę na indywidulane, profesjonalne podejście do pacjenta i efektywność zabiegów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl