O firmie

Kim jesteśmy i nasze lokalizacje

Laboratorium Symbiosis (PPNT ul. Rubież 46H) + Centrum Dermatologii Symbiosis (Ogrody ul. Piękna 4)

www.symbiosis.pl

Wytwórcą i podmiotem odpowiedzialnym marki Back To Comfort jest Symbiosis sp z o.o., do której należy nasze Laboratorium Symbiosis połączone z placówką medyczną dermatologiczną. Jesteśmy zlokalizowani na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego gdzie opracowujemy i wytwarzamy kosmetyki. Naszą drugą lokalizacją jest placówka medyczna Centrum Dermatologii Symbiosis gdzie pod nadzorem specjalistów testujemy kosmetyki, sprawdzając ich bezpieczeństwo oraz skuteczność.

 

Innowacyjność to nasz potwierdzony atut

Nasze Laboratorium przeszło specjalny audyt innowacyjności przeprowadzony przez Poznański Park Naukowo Technologiczny, który potwierdził wysoki potencjał innowacyjności naszych produktów oraz marek prywatnych, które tworzymy i produkujemy kontraktowo dla klientów polskich i zagranicznych. 

 

Współpraca z uczelniami

Nasze kosmetyki są przedmiotem badań naukowych, opracowań i prac dyplomowych min. studentów z Politechniki Poznańskiej, Wyższej Szkoły Zdrowia i Urody w Poznaniu oraz Uniwersytetu Medycznego. Prowadzimy zajęcia wykładowe dla studentów z zakresu bezpieczeństwa kosmetyków, surowców kosmetycznych oraz ich badań. 

 

Jak powstała marka Back To Comfort

Marka kosmetyczna BackToComfort powstała w oparciu o wyniki obserwacji pielęgnacji skóry pacjentów korzystających z usług w Centrum Dermatologii Symbiosis. Twórcą marki jest Ewa Kilian-Pięta, prezes Symbiosis sp z o.o. i założyciel firmy, kosmetolog i absolwent kierunku Chemia kosmeceutyczna na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu.
Doświadczenie nabyte w toku diagnostyki i leczenia pacjentów Symbiosis wskazuje, iż codzienne zabiegi higieny i pielęgnacji skóry mają decydujący wpływ na jej zdrowie i wygląd. Dobór odpowiedniego mycia, demakijażu, złuszczania i nawilżania skóry to kluczowe czynności umożliwiające skuteczne leczenie i utrzymanie efektów zabiegów dermatologii estetycznej.

Kosmeceutyki BackTocomfort to precyzyjnie dobrane składniki aktywne oraz składniki bazowe. Umożliwiają komfortową pielęgnację podczas leczenia dermatologicznego Trądziku różowatego, Demodekozy, Fotostarzenia czy zabiegów dermatologii estetycznej. W oparciu wieloletnią praktykę w dermatologii i kosmetologii leczniczej, opracowałam w Centrum Dermatologii Symbiosis również standardy pielęgnacji skóry w trakcie leczenia cery wrażliwej. Poszczególne produkty można indywidualnie dobierać do danego problemu i przywracać jej komfort, dzięki czemu możemy się cieszyć aktywnością na słońcu, wietrze w górach czy zamkniętych pomieszczeniach.

BackToComfort Kosmeceutyki
Created By Ewa Kilian-Pięta

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl