O nas

  

Przywróć komfort swojej skórze.

 

Tworząc kosmetyki Back To Comfort, opieramy się na ważnych dla nas wartościach:


 

WŁASNE LABORATORIUM W POZNANIU

Posiadamy własne laboratorium kosmetyczne i biotechnologiczne mieszczące się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz placówkę medyczno-dermatologiczną Centrum Dermatologii Symbiosis. W laboratorium, poza tworzeniem kosmetyków do twarzy i ciała, nasz zespół biotechnologów pozyskuje również składniki do nich, za pomocą innowacyjnych metod laboratoryjnych. Dzięki połączeniu nowoczesnej technologii i własnych surowców, kosmetyki Back To Comfort mają wysoką, potwierdzoną badaniami jakość. Wiele z wytwarzanych przez nas składników pochodzi prosto z natury, m.in. oxyresveratrol, resveratrol, ekstrakt z centelli, aceroli i czystka. Nie stoimy jednak w miejscu i stale rozwijamy swoje możliwości w ich pozyskiwaniu wykorzystując dostępne technologie. Aktualnie pracujemy nad nową formułą cząsteczki witaminy C, obecnej w naszych kosmetykach.

TRANSPARENTNOŚĆ

Wierzymy, że każdy z nas, z wiedzą na temat poszczególnych składników, ich działania oraz koncepcji łączenia jest w stanie podjąć lepsze decyzje zakupowe i pielęgnacyjne. Dlatego, na naszych profilach społecznościowych opisujemy szczegółowo wykorzystywane składniki, obalamy popularne mity oraz pokazujemy jak mądrze korzystać z kosmetyków, by było to dla nas przyjemnością, a nie koniecznością. Skuteczność działania kosmetyków potwierdzamy w badaniach naukowych publikowanych w czasopismach branżowych oraz na międzynarodowych kongresach, jak i w pracach dyplomowych.

  

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Dbamy o środowisko już na etapie produkcji. Maksymalizujemy odzysk ciepła i wody, a Poznański Park Naukowo-Technologiczny, wyposażony w fotowoltaikę pozwala na efektywne wykorzystanie energii słonecznej w naszej codziennej pracy. Opracowując technologię wytwarzania surowców i kosmetyków, wykorzystujemy wszystkie możliwe części np. rośliny, minimalizując tym samym ilość wytwarzanych odpadów.

 


   

Przywracamy skórze komfort, dzięki czemu możemy cieszyć się bez ograniczeń aktywnością na słońcu, wietrze, w górach czy zamkniętych pomieszczeniach.

 


 POŁĄCZENIE DOMOWEJ PIELĘGNACJI Z GABINETOWĄ

Marka powstała w oparciu o wyniki obserwacji pielęgnacji skóry pacjentów korzystających z usług Centrum Dermatologii Symbiosis w Poznaniu. Twórczynią Back To Comfort jest Ewa Kilian-Pięta, prezeska i założycielka Symbiosis, kosmetolożka i absolwentka kierunku Chemii kosmetycznej na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu. 

Wraz z Centrum Dermatologii Symbiosis chcemy zwiększyć świadomość potrzeby diagnozowania problemów skórnych u dermatologów. W oparciu o wieloletnią praktykę w dermatologii i kosmetologii leczniczej, wierzymy że połączenie pielęgnacji domowej z gabinetową jest w stanie zmaksymalizować efekty. Na niektóre problemy skórne, jak np. trądzik różowaty lub nużeniec, najlepiej działać obopólnie - za pomocą odpowiednio dobranych i przebadanych w tym kierunku kosmetyków oraz przy pomocy kompetentnego lekarza dermatologa. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl